ZaRohem.cz Pražské metro Test osobnosti CowParade 2004 Praha MHD v ČR
Blog ZaRohem 1.PCRevue.cz Konference Windows Konference Ubuntu kapela Terra Ignota
Tento projekt hostuje na SuperHosting.cz
REKLAMA
REKLAMA

Kouř ve stanici Opatov (24.4.2004)

Photo Number 1 Photo Number 2 Photo Number 3 Photo Number 4
Dobrovolní hasiči z Chodova slavili v sobotu 24.4.2004 110 let své existence. Při této příležitosti uspořádali dvouhodinovou akci, při které prezentovali jak techniku (svou, i kolegů z ostatních útvarů), tak i ukázky své práce. Samozřejmě jsem nemohl chybět, takže jsem kolem třetí hodiny odpolední společně s mou drahou polovičkou vyrazil. Jeli jsme z Hájů na Opatov.... Cesta byla v pohodě, ovšem po příjezdu do stanice Opatov nebylo z oken vlaku vůbec nic vidět - tedy až na hustý, bílý, až světle šedivý kouř, ve kterém byla na druhé koleji vidět souprava.

Zprvu mě napadlo, že jsem patrně svědkem požáru, z čehož mě ale mírně vyvedl fakt, že obě soupravy v zápětí odjely a já, i má snoubenka jsme zůstali ve stanici sami (možná tam byl ještě někdo, ale nebyl v tom kouři vidět :) ). Pokud byste čekali nějaké hlášení pro cestující, čekali byste (jak neobvykle...) marně.

Zkrátím to: udělali jsme několik fotek a moje drahá se pak vydala na výzvědy k mírně nepříjemné dozorčí stanice, od které zjistila, že za onen dým ve stanici mohou hasiči, kteří mají "nahoře" nějakou akci....

Světe, div se – vylezli jsme nahoru, kde se pořádaly ony oslavy 110 let našich hasičů. "Krotitelé červeného kohouta" právě dokončili ukázku hašení dvou vraků. Ač byli na místě hasiči útvaru metro, postavili zapálená vozidla tak, že vítr (který rozhodně nebyl proměnlivý, ale vál konstantně k jihu) foukal všechny zplodiny PŘÍMO NA VĚTRACI ŠACHTU, ústící do stanice!

Kde vidím problém:

  • Kdyby se nejednalo o hasiče, možná bych pochopil, že laikovi asi nedojde účel oné stavby, ale že ani hasiče, natož hasiče DP metro nenapadne, co se stane, když u téhle věže zapálí oheň, to mě opravdu silně překvapilo. Tím spíše, když k ukázce použili stařičká vozidla Škoda MB a VAZ, která rozhodně nehoří netoxicky!
  • Jeli jsme hned následující soupravou zpět na Háje, abychom zjistli, jak vypadá situace. V polovině tunelu na nás čekal smrad a dým, který pocítili i cestující (a že byli pěkně nervozní). Že bychom se dozvěděli "vážení, ten zápach spáleniny, to není náš vlak, ale jde to z tunelu, nemusíte se obávat," to se samozřejmě nestalo. To samé směrem z Hájů zpět na Opatov - v tunelu kouř a rozptýlený dým, ale vesele se jezdilo dál. Podle mého mínění v tu dobu a do vyvětrání vůbec neměly jezdit v tomto úseku vlaky.
Za amatéry tedy nebudou jen hasiči (včetně hasičů DP metro), ale i dispečink DP Metro, který situaci hodnotil a nepozastavil provoz s cestujícími....

TOPlist CNW:Counter